IJsselmeervogels - Sparta Nijkerk zaterdag 6 december 2014, 15:00
Donny van der Wal (0-1, '54)Donny van der Wal (0-2, '89)
Toeschouwers: 2.200
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG - Sinterklaas is weer terug naar Spanje en een aantal supporters had gewild dat ze met hem en zijn pietenvloot mee terug konden. De goedheiligman had een hoop frustratie kunnen voorkomen door de trouwe aanhang van de Rooien mee te nemen. De A-selectie en technische staf van IJsselmeervogels liet zich zaterdagmiddag tegen Sparta Nijkerk van hun slechtste kant zien. De streekderby werd met 0-2 verloren en meest beschamend was het vertoonde spel. IJsselmeervogels was futloos en creëerde nauwelijks iets. Uiteindelijk mocht de formatie van trainer Frans Adelaar blij zijn dat het met 0-2 van het veld ging.
IJsselmeervogels begon door blessures met een gewijzigde opstelling in het treffen met Sparta Nijkerk. Achmed Ahahaoui en Bennie van Noord moesten verstek laten gaan wegens een blessure, waardoor Pascal Bosschaart en Bryan Burgerhout in de basis begonnen. Daarnaast was Tony Tol geschorst en werd zijn plek als rechtsback ingenomen door Janic Makizodilla. Met deze wijzigingen en een andere invulling van het systeem dan de laatste weken begon IJsselmeervogels onwennig. Sparta Nijkerk voetbalde in de beginfase ook niet best, waardoor er zich een moeizame wedstrijd ontspon.
Na tien minuten spelen kreeg Sparta Nijkerk de eerste goede kans van de wedstrijd. Raymon van Emmerik was echter op zijn post om een rebound van Van der Meulen uit de hoek te ranselen. De volgende corner leverde niks op voor de gasten. Tot tien minuten voor rust speelde de wedstrijd zich op het middenveld af, waardoor er weinig te genieten was voor de toeschouwers op de steeds kouder wordende Westmaat. Daarna kreeg IJsselmeervogels kansen via Mike van de Laar en Bryan Burgerhout, maar beide exponenten van de jeugdopleiding kregen de bal niet achter keeper Rijnvis. Vlak voor de thee kreeg Sparta Nijkerk een cadeautje, doordat Pascal Bosschaart te lichtzinnig was. Frank Tervoert, topscorer van de Nijkerkers, schoot de bal echter naast. Zo gingen beide ploegen met 0-0 richting de kleedkamers.
In de tweede helft was het spelbeeld hetzelfde als in de eerste vijfenveertig minuten. Hoewel Frans Adelaar Selmo Kurbegovic bracht voor Pascal Bosschaart bleef IJsselmeervogels aanvallend onmachtig. Sparta Nijkerk kwam wat meer uit de schulp en kwam op een 0-1 voorsprong na een uur spelen. Donny van der Wal, vorig seizoen nog te zien in het rode shirt van IJsselmeervogels, kopte een puike voorzet van Sebastian van Kammen achter Van Emmerik. Zo gingen de gasten aan de leiding. Hierna moest IJsselmeervogels op zoek naar de gelijkmaker en Frans Adelaar bracht Jasmin Ramic en Frank Hol. Beide invallers kregen echter geen voet aan de grond tegenover de verdedigers van Sparta Nijkerk.
Doordat IJsselmeervogels alles of niets speelde, werd er achterin veel ruimte weggegeven. Eerst miste Frank Tervoert nog een open kopkans, maar twee minuten voor tijd was het wel raak. Na een aanval over veel schijven was Donny van der Wal het eindstation. De middenvelder zorgde met een droge knal voor de 0-2 en besliste daarmee de wedstrijd. Invaller Pengel had de score nog op 0-3 kunnen brengen in de blessuretijd, maar de invaller vond Van Emmerik op zijn weg.
Door het verlies zakt IJsselmeervogels naar de negende plaats in de Topklasse. Volgende week wordt er op sportpark Ter Specke gespeeld tegen FC Lisse. Het treffen in de Bollenstreek begint om 14.30 uur.
Tekst: IJsselmeervogels Media/Jacob-Jan van de Groep